Toon alles (1)

Senior Communicatiemedewerker bij ALS Nederland

27 februari 2018, 06:00
Senior Communicatiemedewerker bij ALS Nederland
Senior Communicatiemedewerker bij ALS Nederland
Functie: Senior Communicatiemedewerker
Organisatie: Stichting ALS Nederland
Aantal uren: 40 uur
Locatie: Den Haag
Vervaldatum: 13 maart
 
Stichting ALS Nederland is gevestigd in Den Haag en bestaat uit een klein team gemotiveerde collega's die zich dagelijks keihard inzetten voor de missie van de stichting; het vinden van de oorzaak en daardoor ook mogelijk toekomstige behandeling, door het stimuleren en financieren van wetenschappelijk onderzoek naar ALS én het creëren van een betere levenskwaliteit en zorg voor de huidige ALS patiënten en hun omgeving. Uit deze missie komen de volgende strategische doelen voort:
 • Bevorderen van wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaak van en mogelijkheden ter voorkoming, genezing en toekomstige behandeling van ALS.
 • Bieden van een communicatieplatform voor ALS-patiënten, naasten, nabestaanden en omgeving (lotgenotencontact).
 • Verbeteren van levenskwaliteit en zorg voor ALS-patiënten.
 • Het zo effectief mogelijk inzetten van het beschikbare geld voor wetenschappelijk onderzoek.
Lees alles over Stichting ALS Nederland op www.als.nl.

Taken
Voor onze prachtige stichting met de doelstelling ‘ALS op de kaart en ALS van de kaart’ is communicatie van levensbelang! Samen met de andere tien collega’s van de stichting zit deze doelstelling  in je hoofd bij alles wat je doet.
 • Als Senior Communicatiemedewerker handel en denk je strategisch (mee)! Je beschrijft en bewaakt de persona van onze stichting, je ontwikkelt en beheert het doelgroepenbeleid, de middelenmatrix en huisstijl.
 • Je zorgt er voor dat verhalen van mensen met ALS en van mensen die betrokken zijn bij ALS (donateurs, vrijwilligers, mensen die acties en evenementen organiseren, families, onderzoekers, doktoren en hulpverleners) op zo een manier worden verteld dat nóg meer mensen, op welke manier ook, in beweging komen voor de ziekte. Belangrijk is dus ook dat je fondsenwervend communiceert. Bovendien vertel je het verhaal van ALS op een manier dat het begrijpelijk is voor iedereen.
 • In deze functie ben je verantwoordelijk voor alle on- en offline communicatie vanuit de stichting. Je werkt hierbij zeer nauw samen met de fondsenwervers van onze stichting. Je zorgt altijd voor samenhang in de onderwerpen waarover we communiceren en je zet, o.a. via storytelling de juiste communicatiekanalen voor de juiste boodschap in met de juiste tone of voice.
 • In deze functie draag je zorg voor de content van onze website, van onze nieuwsbrieven en alle social-media kanalen. Verder maak je magazines, verschillende brochures, persberichten, jaarverslagen en schrijf je (mee) met fondsenwervende communicatieteksten voor customer journeys, mailings, advertenties, brieven en presentaties.
 • Gezien het kleine team waarmee we bij de stichting werken is het belangrijk dat je flexibel bent in de werkzaamheden die je doet en het geen probleem vindt dat er soms ook werkzaamheden gedaan moeten worden die niet precies binnen jouw functieprofiel of jouw werktijden vallen. Ook in het weekend gaat de strijd tegen ALS gewoon door!

Functie-eisen en profiel
 • Beschikt over een HBO of HBO+ diploma in de richting communicatie en/of marketing;
 • Een strategische helicopterview heeft en houdt;
 • Ervaring heeft met storytelling;
 • Ervaring heeft met het managen van een (social media) community;
 • Drie tot vijf jaar ervaring heeft met bij functie-inhoud genoemde on- en offline werkzaamheden;
 • In hoge mate zelfstandig kan werken, maar altijd afstemming zoekt met collega’s;
 • Daadkrachtig en doelgericht is;
 • Ondernemend is;
 • Projectmatig, maar ook ad hoc kan werken;
 • Denkt in mogelijkheden, niet in beperkingen;
 • Flexibel, gedreven en energiek is;

Ons aanbod
 • Een uitdagende functie binnen het kleine, maar dynamische team van Stichting ALS Nederland.
 • Een hoge mate van zelfstandigheid met veel ruimte voor nieuwe ideeën en creativiteit.
 • Een salaris gebaseerd op de richtlijnen van Stichting Goede Doelen Nederland, afhankelijk van opleiding leeftijd en ervaring maximaal € 3.200,- (op basis van een fulltime 40-urig dienstverband), met groeimogelijkheden.
 • Een arbeidsovereenkomst voor de duur van een jaar, die, bij goed functioneren, op termijn zal worden omgezet in een overeenkomst voor onbepaalde tijd.

Informeren en solliciteren
Je kunt tot en met maandag 12 maart 2018 a.s. op deze functie reageren door jouw motivatiebrief én CV te sturen naar vacature@als.nl. Voor aanvullende vragen of extra informatie kun je contact opnemen met Marjan Sterenborg, Bestuurder van Stichting ALS Nederland via 088-6660333. Op dinsdag 13 maart 2018 zullen wij een selectie maken uit alle sollicitaties en de geselecteerde kandidaten uitnodigen voor een eerste sollicitatiegesprek. De kandidaten die daarna overblijven zullen wij uitnodigen voor een tweede sollicitatiegesprek. Hierna maken wij een definitieve keuze. Wij streven ernaar de gehele procedure eind maart te hebben afgerond. Deze vacature vind je ook op de website van Stichting ALS Nederland.
 
gerelateerde items